کاشت مو به روش fit

معرفی مراحل کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT متاسفانه در سالهای اخیر در ایران عمل کاشت مو را برای کسانی که موهای انها کم پشت و یا تنک شده و یا هنوز ریزش مو ادامه دارد توسط تمام دکترها اعم از دکتر عمومی تا دکتر پوست و مو و دکتر جراح عمومی و حتی کادر درمانی درمانگاهها انجام می دهند که باعث شدیدتر شدن ریزش مو و در نتیجه کم پشتی بیشتر موها طی یکسال بعد می گردد و نتیجه عکس گرفته می شود و جای عمل پیوند مو پس از ریختن مجدد مو منظره بدی را بوجود می اورد و بهتر است این افراد از یکی از روشهای ترمیم موی طبیعی استفاده کنند تا به نتیجه دلخواه و پر پشتی مو برسند در روش کاشت مو به روش FIT بوسیله پانچ از ناحیه دهنده مو که معمولا از پشت سر انتخاب میشود فولیکولها را برداشته و در ناحیه گیرنده مو یا بوسیله پانچ یا با تکنیک (شکاف) درمان انجام میشود.کاشت مو

این روز­ها جدیدترین روش کاشت مو میکرو کاشت مو به روش FIT می­ تواند نتایج 100% طبیعی را برای هرکسی به ارمغان آورد. به این معنا که عملیاتی با جزئیات بسیار دقیق صورت می­ گیرد که همیشه متناسب با نیاز­های هر بیمار بوده و بهترین نتایج ممکن را به هرکدام از آن­ها می ­دهد. اندازه ­ی تجهیزات نیز متناسب با کیفیت موی هر شخص می ­باشد. برای مثال، موهای برخی افراد در مقایسه با دیگران نازک­ تر است. استفاده از ترکیب میکروسکوپ و ابزار دقیق، به او اجازه­ ی انجام جراحی به روشی کاملاً غیرتهاجمی را می­ دهد که نتایج استثنایی و بازه ­ی زمانی کوتاه بهبود یافتن را درپی دارد.

ما در کلینیک خانه سفید، روش­ و ابزار مربوط به عمق، ریخت­ شناسی یا ضخامت فولیکول را تغییر می­ دهیم. بیشتر پزشکان بالینی از یک اندازه ­ی استاندارد استفاده می­کنند که مناسب بیمار نیست. به زور وارد کردن موی پیوندی در محل، به گرافت آسیب میزند و احتمال ریزش یا عدم موفقیت در رشد را افزایش می­دهد.  کاشت مو به روش SUT

میکرو FIT استخراج گرافت ­های باکیفیت و ایجاد آسیب­ های کمتر را ممکن می­ سازد. هر فولیکول همراه با غده­ ی چربی و عناصر حیاتی که به طور قابل­ توجهی نرخ رشد را افزایش می­ دهند، استخراج می­ شود؛ در نتیجه به این علت که طی یک جلسه، دست­یابی به حداکثر تراکم ممکن رخ می ­دهد، بسیاری از بیماران تمایل به استفاده از این روش دارند. در گذشته تصور می ­شد تراکم تنها با استفاده از گرافت ­های بزرگ­تر قابل دستیابی است، که ظاهری غیر­طبیعی و معمولاً ماندن جای زخم روی پوست سر را درپی داشت. ما برای دستیابی به تراکم چشم­گیر و ایجاد نتایج طبیعی، از گرافت ­های بسیار کوچک استفاده می­ کنیم.

 

با استفاده از مدرن ترین روش میکرو FIT ما توانایی اصلاح ظاهر غیر طبیعی که حاصل عمل­ های جراحی قدیمی یا عمل ­هایی با برنامه ­ریزی ضعیف هستند را داریم. بهسازی عمل­ های صورت گرفته به روش­ های قدیمی، به بخش بزرگی از کار کلینیک خانه سفید تبدیل شده ­است.

مراحل کاشت مو به روش FIT

استخراج واحد فولیکولی (کاشت مو به روش FIT) به یکی از محبوب­ ترین روش­ های درمانی زیبایی در دنیای غرب تبدیل شده است و در حال گسترش در کشورهای در حال توسعه ­ی آسیایی و کشورهای خلیجی می ­باشد.

در روش کاشت مو به روش FIT، جراح از یک سوراخ­ کننده (پانچ) مخصوص به منظور استخراج فولیکول­ های مجزای مو از نواحی پشتی و کناری پوست سر (نواحی اهداکننده یا نواحی با رشد مداوم مو که هیچگاه ریزش مو به صورت ژنتیکی در آنجا رخ نمی ­دهد) استفاده می ­کند و آن­ها را به صورت مجزا در نواحی دچار مشکل می­ کارد.

از این رو، زمانی که مو از ناحیه ­ی اهداکننده برداشته شده و به نواحی بی مو یا کم مو برده می­ شود، مشخصه­ های ژنتیکی خود را حفظ کرده و به صورت طبیعی رشد می ­کند. یکی از مزایا­ی اصلی روش کاشت مو به روش FIT این است که واحدهای فولیکولی به صورت مجزا از پوست سر استخراج می­ شوند، نه به صورت گروهی. همین امر، نیاز به استفاده از چاقوی جراحی و بخیه ­زنی را مرتفع می­ کند. در این روش یک دستگاه مخصوص با اندازه ­ای کوچک­تر از 1 میلی­ متر وارد محیط اطراف واحد فولیکولی شده و آن را از پوست جدا می­ سازد.

از مزایای کاشت مو بدون جراحی ،بیشتر میتوان به راحت بودن انجام این عمل مخصوصا برای تیم پزشکی اشاره نمود. عمل در مدت کوتاهی، بسته به تعداد گرافت منتقل شده و مهارت تیم پزشکی حدود 1 تا 3 ساعت انجام میشود. اما از معایب بسیار بزرگ آن میتوان به کم پشت شدن مو ناحیه دهنده بطور چشمگیر بعد از عمل ، عدم قابلیت برداشت تعداد موی زیاد در هر مرحله ( حدود 500 تا 1000 تار مو )، ریزش برخی از موهای کاشته شده بعد از یک سال ( به دلیل محدودیت منطقه برداشت برخی پزشکان مجبور به برداشت از ناحیه نامناسب میشوند ) و تراکم کم مو در ناحیه کاشته شده و بیش از 50 درصد موها در زمان خارج شدن از زیر پوست، با فشار پانچ از ناحیه ریشه مو شدیدا آسیب دیده و پس از کاشت رشد نمی کنند و محل خارج شدن گرافت ها بصورت زخم های گرد یک میلیمتری در سرتاسر پس سر دیده می شود و هر زمان در آینده بیمار موهای خود را کوتاه کند جوشگاه های گرد متعدد ، نمای زشتی در پشت سر ایجاد خواهد کرد اشاره نمود متاسفانه به دلایل مختلفی از جمله راحتتر بودن این نوع عمل پیوند مو برای تیم پزشکی و نیاز نداشتن به تیم خیلی مجرب در این عمل و پایین بودن نسبی هزینه درمان در این روش بسیاری از تبلیغات بر پایه همین روش است.

بخش خوب تکنیک ( مزایای کاشت مو به روش FIT )

کاشت مو به روش FIT تکنیکی است که در آن به صورت همزمان فولیکول های مو از ناحیه دهنده (بانک مو) جدا شده و در ناحیه گیرنده (بدون مو) کاشته می شود. روش FIT یک روش کمتر تهاجمی که متخصص کاشت مو واحدهای مو را از پشت سر یا ناحیه بانک مو جدا میکند و با هنرمندی خاصی آن ها باز در ناحیه ای که به آن احتیاج می باشد، کاشت می کند.

کاشت مو به روش FIT نیازمند یک جراح کاملا حرفه ای و با مهارت بالای کاشت مو می باشد تا عمل جراحی را با موفقیت تمام انجام دهد. در این تکنیک موفق کاشت مو تراکم عالی، خط رویش کاملا طبیعی و عدم وجود نمای عروسکی فقط به هنر جراح شما بستگی دارد. هرچه توانایی و تجربه جراح شما بیشتر باشد، نتیجه موفق تری را شاهد خواهید بود.

مراحل کاشت مو به روش FIT


مراحل کاشت مو به روش FIT
یکی از نگرانی های متقاضیان کاشت مو در کلینیک ایران FIT این است که به دلیل زمان بر بودن این روش، تاثیر منفی روی عملکرد جراح کاشت مو بگذارد، اما خوشبختانه به دلیل حساسیت بالای مدیران ارشد مجموعه در انتخاب جراحان و آمادگی های تست شده از ایشان جای هیچ نگرانی در این مورد نمیباشد.

پیوند مو به روش FIT به طور کلی برای درمان آلوپسی آندروژنتیک یا الگوی طاسی مردانه مورد استفاده قرار میگیرد. این حالت ریزش موی مردانه باعث ضعیف شدن بخش عمده ای از موی سر افراد که مهمترین بخش آن قسمت جلویی موها می باشد، می شود. پس هنرمندی جراح در ایجاد یک خط رویش کاملا طبیعی کاملا به چشم می آید و کل پروسه کاشت مو را تحت تاثیر خود می گذارد.

 

نحوه کاشت مو به روش FIT

کاشت موی طبیعی به روش اتوماتیک (SAFER)
تکنیک پیوند موی اتوماتیک سیفر (SAFER)، درواقع همان روش پیوند موی F.U.E است، با این تفاوت که با دستگاهی به نام S.A.F.E.R (مخفف Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation) انجام می شود. دستگاه S.A.F.E.R یک ابزار الکترو پنوماتیک است که برای استخراج واحدهای فولیکول مو از طریق مکش (ساکشن) و کاشت موها، استفاده می شود.
تکنیک پیوند موی اتوماتیک یا کاشت مو به روش safer، بدون نیاز به جراحی انجام می شود، بنابراین دیگر نیازی به ایجاد شکاف در ناحیه برداشت مو نخواهد بود. متعاقباً جای زخم ناخوشایندی از آن باقی نخواهد ماند. همچنین بیمار نیازی به دوره طولانی ریکاوری ناشی از ادم شدید و مستمر، نخواهد داشت.

متقاضیان کاشت مو
در روش FITبه جز در موارد نادری و در مورد افراد خاصی پیشنهاد نمیشود. در مواردی دیده شده که کسانی که با این روش جراحی شدهاند به دلیل از بین رفتن بانک مویشان حتی قابل ترمیم موی طبیعی نیز نبودهاند. معمولا در روشهای مختلف پیوند مو نیازی به بیهوش کردن بیمار نیست. پانسمان نیز برای جلوگیری از آلودگی استفاده میشود و استفاده از پانسمان قطعیت ندارد. به همین سبب تیمهای پزشکی که صرفا مراجعه بیمار را در نظر میگیرند و به تبلیغات اهمیت بیشتری میدهند سعی نموده به این روش عمل پیوند نموده و در تبلیغات خود از کلماتی مانند کاشت مو بدون جراحی، پیوند مو بدون بیهوشی، بدون درد، بدون نیاز به پانسمان و مانند اینها استفاده مینمایند در کل روشهای ترمیم مو طبیعی و کاشت مو میکروسرجری بر این روش مزیت دارند .

چه افرادی مناسب روش FUE) FIT)هستند؟

معمولا افرادی که در ناحیه پشت سر موهای مشکی و ضخیم و پرپشت دارند برای کاشت مو به روش FIT مناسب ترند. البته جنس پوست و عکس العمل آن در برابر فشار پانچ نیز خیلی مهم است. گاهی اوقات لازم است یک تست اولیه انجام شود تا از سلامت ریشه موها مطمئن شویم و اگر نتیجه مثبت بود عمل را با همین روش ادامه دهیم. در هر صورت روش عمل به نظر پزشک متخصص پوست و مو بستگی دارد.

قبل از FIT صد گرافت بعنوان نمونه برداشت می شود تا کیفیت فولیکول های مو ارزیابی شود .

گرافت مو

کاشت گرافت با روش fit

چه تعداد گرافت یا تار مو با روش FUE) FIT) کاشته می شود؟

همه چیز به کیفیت و کمیت بانک موی فرد وابسته است. اگر موهای پشت سرفرد پرپشت باشد 1500-2500 گرافت (6000-4000 تار مو) می توان برداشت و در ناحیه طاسی کاشت. طبق یک قاعده کلی می توان نیمی از فولیکول های دور سرفرد را برداشت بدون اینکه پشت سر کم حجم شود ولی زیاده روی در برداشت موها باعث کم پشتی پشت سر می شود که اصلا زیبا نیست.ضمنا برداشت موهای نازک بالای گردن یا نزدیک ناحیه طاسی در پشت سر کار درستی نیست چون این موها دائمی نیستند و در آینده نزدیک خواهند ریخت.

آیا FUE) FIT) کاملا جایگزین روش جراحی FUT شده است؟

خیر.گرچه همه بیماران دوست دارند از روش کاشت مو بدون جراحی استفاده کنند ولی متاسفانه این روش برای همه مناسب نیست.علت این موضوع آن است که ممکن است در بعضی از افراد ریشه موها به علت مقاومت پوست له شود و سالم از پوست سربیرون نیاید. به همین جهت معمولا تعداد گرافت های سالم و با کیفیت کمتر از روش جراحی FUT یا روش ترکیبی FUT+FIT است. در کل توصیه می شود در طاسی های وسیع که افراد به تار موی بیشتر نیاز دارند از ترکیب دو روشFIT+FUT طی 2 روز متوالی استفاده شود. با روش ترکیبی 2500-3200 گرافت (6000-9000 تار مو) کاشته می شود بدون این که حجم موهای پشت سربه طور قابل ملاحظه کم شود.

با توجه به اینکه تعداد موهای پشت سر هر فرد ثابت است چرا معمولا تعداد فولیکول های برداشت شده با روش FIT کمتر ازروش ترکیبی است؟

در روش FIT برای این که حجم موهای پشت سر بیش از حد کم نشود فولیکول ها یکی درمیان برداشت می شود. اگر برداشت موها بی رویه انجام شود پشت سر نمای بید خورده یا نخ نما پیدا می کند. در حالی که در روش جراحی یا ترکیبی نواری از پشت سر برداشته می شود و از تمام موهای آن استفاده می شود.

آیا می توان با روش FIT از موهای بدن برای پر کردن طاسی سر استفاده کرد؟

گرچه از لحاظ تکنیکی می توان فولیکول های موی سینه یا ریش را با پانچ برداشت و در ناحیه طاسی کاشت ولی نتیجه عمل ها امیدوارکننده نیست.اصولا موهای بدن رشد کافی ندارند و جایگزین مناسبی برای موهای سر نیستند.

در طراحی خط موی جلوی سر چه پارامترهایی مهم است؟

طراحی خط رویش مو در جلوی سرمهم ترین بخش عمل کاشت موست. خط مو قاب چهره و ارتفاع پیشانی را تعیین می کند. خطموی طبیعی نباید صاف ،خیلی بالا یا خیلی پایین باشد. خط مو باید متناسب با سن فرد و ترکیب چهره او تعیین شود.خط مو باید نمای نامنظم و زیگزاگ داشته باشد.در خط مو حتما باید فولیکول های حاوی یک تار مو با زاویه 30 درجه و رو به جلو کاشته شود. در روش FIT گرفت های حاوی 3 یا 4 تار مو بسیار ظریف هستند

کاشت مو

مزایای این روش نسبت به بقیه روش ها

مزایای روش FIT


1-پوست سر برش داده نمی شود به همین جهت شخص بعد از عمل درد نخواهد داشت.

2-چون پوست بخیه نمی خورد نیاز به مراجعه مجدد فرد برای کشیدن بخیه نیست.

3-خط بخیه در پشت سر باقی نمی ماند بلکه نقطه های سفید لابلای موها پنهان می شود و شخص می تواند موهای سر را خیلی کوتاه نگه دارد.البته اگر موها تراشیده شود این نقطه ها دیده خواهد شد.

4-چون پشت سر بخیه نمی خورد شخص می تواند بعد از2هفته فعالیت ورزشی سنگین از قبیل شنا یا بدن سازی را از سر بگیرد.

به طور خلاصه کاشت مو به روش FIT شامل مراحل زیر می باشند :


پس از اینکه موها با ماشین کوتاه شد قسمت برداشت موها از بانک مو علامت گذاری می شود موهای بانک مو معمولا در پشت سر هستند که مقاوم تر هستند .
حال خط موی جدید برای بیمار مشخص می شود هر چقدر این خط به درستی توسط متخصصین کلینیک زیبایی طراحی شود نتیجه کاشت مو طبیعی تر خواهد بود.
پوست سر ضد عفونی می شود و با لیدوکایین بی حسی موضعی برای وی انجام میگیرد و پیوند مو آغاز میگردد.
بوسیله پانچ های کوچک و با استفاده از عینک هایی که بزرگ نمایی انجام می دهند برداشت موها از بانک مو آغاز می شود .پانچ حرکت چرخشی دارد و وارد زیر پوست میشود و به قسمت پیاز مو آسیبی وارد نکرده و آن را بدون لطمه خارج می کند .
پشت سر پانسمان می شود و فولیکول ها در ظرف های مخصوص در کلینیک زیبایی نگه داری می شوند.
بعد از بی حسی مناطق طاسی با استفاده از تیغ های مخصوص سوراخ هایی ایجاد می شود این شکاف ها به اندازهیک تادو میلی متر هستند.
در نهایت گرافت های مو تک به تک وارد سوراخ ها می شود در این مرحله باید ریشه مو مرطوب نگه داشته شود تا آسیبی به آنها وارد نشود.

مزایای کاشت مو به روش FIT


این روش کم تهاجمی بوده و در آن گرافت ها و بافت های مجاور به صورت جدا و با پانچ های مخصوص از پوست سر جدا می شود و در پوست هیچ گونه برشی ایجاد نخواهد شد به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلیل کم تهاجمی بودن آن روش کاشت مو FIT را ترجیح می دهند .
کم شدن جای زخم : با اینکه بسیاری از متخصصان کاشت مو روش FUT را با دقت هر چه بیشتر انجام می دهند به گونه ایی که ردی از زخم دیده نشده و در میان موها پنهان می شود اما به هر حال پوست سر مقداری در این قسمت کشیده می شود و در برخی موارد جای زخم مقداری شکلی برجسته به خود می گیرد.
مدت زمان انجام کاشت مو کمتر است که دوره بهبودی سریع تر شکل می گیرد و بعد از کاشت مو نیازهای درمانی کمتری احتیاج پیدا خواهید کرد.این امر به دلیل کم تهاجمی تر بودن روش FIT است و از بخیه استفاده نمی شود زیرا در صورت ایجاد زخم و همچنین بخیه شما باید دوباره به پزشک خود برای برداشتن بخیه ها مراجعه کنید و همچنین باید از زخم ها مراقبت کنید.

Welcome

Welcome to www.drnavid.ir.

My Newsletter

Links

This website was built using N.nu - try it yourself for free.    (Click here to renew the premium)(info & kontakt)